2021'de Avatar 2 Geliyor

Avengers End Game’in geçtiğimiz yıl devraldığı en çok hasılat getiren film liderliğinde uzun yıllar oturmuş olan Avatar filminin devamı olan Avatar 2 kısa bir süre sonra geliyor.

2021'de Avatar 2 Geliyor

Avengers End Game’in geçtiğimiz yıl devraldığı en çok hasılat getiren film liderliğinde uzun yıllar oturmuş olan Avatar filminin devamı olan Avatar 2 kısa bir süre sonra geliyor. 2021 yılında vizyona girmesi beklenen Avatar 2 tam 11 yıldır bekleniyor. En çok dikkat çeken yapımlardan biri olması ve çekimlerine 2017 yılında Avatar 3 ile birlikte başlanması onu daha da ilginç kılıyor. Avatar bir seri olarak planlanmış ve vizyon tarihleri de şimdiden belli olmuştu. İlk film 11 yıl önce vizyona girmiş ve ikinci filmi ise 2021 yılının hemen başında vizyonda olacak. Avatar 3 ise 2024, Avatar 4 2026 ve Avatar 5 2028 yılında vizyonda olacak. Avengers End Game filmine kadar en çok hasılat getiren film olan ve bu unvanı 10 yıl koruyan Avatar’ın vizyon tarihi Covid-19 nedeniyle biraz daha gecikebilir.

Serinin İkinci Filmi Geliyor

Amerika Birleşik Devletleri yapımı olan bilim kurgu türündeki seri Avatar ilk filmiyle oldukça fazla ilgi görmüş ve çok sevilmişti. İlk filmin sonunda ikincisinin geleceğine dair mesajlar verilmiş ancak serinin hayranları epey bekletilmişti. İkinci film için Avatar sevenler tam 11 yıl beklemek zorunda kalmıştı. Çekimlerine 2017 yılında başlanmış olan film 2020’nin başlarında Korona nedeniyle durduruldu. Tekrardan çekimlerine başlandı ve vizyon tarihi 2021 olarak belirlendi. Normalde 2020’nin son aylarında vizyonda olması bekleniyordu ancak beklenen olmadı.

Avatar 3 İle Birlikte Başladı

Avatar 2’nin çekimleri 2017 yılında Avatar 3 ile birlikte başladı. Yani iki filmi aynı anda yürüten şirket, bu noktada devasa bir yapımla geliyor. İki film arasında tam 2 yıl olması bekleniyor. Serinin 5 filmden olması beklenirken pandemiden dolayı tarihlerde değişiklik olabilir. Serinin ikinci filminde James Cameron yönetmenliğinde Sam Worthington, Zoe Saldana, Stephan Lang, Sigourney Weaver gibi oyuncular kadroda yer alıyor. Çıkış tarihi bazı kaynaklarda 2022 yılının Aralık ayı olarak gösterilse de filmin yayın şirketi bu noktada tarihi 2021 olarak açıkladı. 250 milyon Dolar bütçe ile çekimlerine başlanan filmin 3.’sü de şu anda çekiliyor.