9 Kere Leyla Hiç Sevilmedi

Büyük beklentilerle Netflix platformunda yayınlanan Türk yapımı 9 Kere Leyla filmi tüm film severleri bir konuda aynı çatı altına getirdi.

9 Kere Leyla Hiç Sevilmedi

O da filmin sevilmemesiydi. Toplam oylara ve sosyal medya etkileşimine bakılacak olursa bu filmi izleyenlerin sadece %23’ü beğendi. Geriye kalan %77’lik kısım ise filmi beğenmedi. Son günlerde sokağa çıkma kısıtlamalarıyla birlikte filmlere ve dizilere olan ilgi artmıştı. İşte bu noktada yönetmenlik koltuğunda Ezel Akay’ın bulunduğu 9 Kere Leyla filmi beklenenin çok altında kaldı. Ayrıca kadın haklarından ve kadına şiddete karşı eleştirilerde bulunan filmin yapısından tutun da kurgusuna kadar pek çok eleştiri aldı. Sosyal medya üzerinde yapım eleştiri yağmuruna tutuldu.

9 Kere Leyla Ne Anlatıyor?

Ezel Akay’ın yönettiği 9 Kere Leyla filmi pandemi nedeniyle vizyon şansı bulamadığından dolayı Netflix’te yayınlandı. Milyonlarca kişi film 4 Aralık 2020’de yayına girdiğinde izledi. Son 6 günde gelen yorumlar ve geri dönüşler adete yapımı hiç saydı. Oyuncu kadrosunda Demet Akbağ, Haluk Bilginer, Elçin Sangu, Fırat Tanış gibi usta isimler bulunuyor. Komedi türünde çekilen 9 Kere Leyla filmi birçok alt mesaja da sahip. Özellikle kadına şiddeti komedi türünde ele almış ancak bu noktada verilmek istenen mesajdan çok filmin sıkıcılığı dikkat çekiyor. Büyük çoğunluğun beğenmemiş olması da göz ardı edilemez.

Sosyal Medyada Gündem Oldu

Sosyal medyada çeşitli eleştirilere maruz bırakılan 9 Kere Leyla filmi 4 Aralık’ta Netflix’te yayına girdi. Milyonlarca izlenme sayısına ulaştı. Burada Netflix için herhangi bir sorun bulunmuyor ancak yapım beğenilmeyen, hatta nefret edilen yapımlar arasına girmeyi başardı. Filmden hoşnut kalanlar bile sosyal medya üzerinde kendi görüşlerini dile getirmeyecek duruma geldiler. Tepkiler çığ gibi büyüdü ve milyonlarca kişi filme hakaretten eleştiriye kadar çeşitli paylaşımlarda bulundular. Ayrıca filmi beğenen kişilerin bile onu savunduğu görülmüyor. Bazıları sadece emeğe saygı derken bazıları da linç edilme korkusu yaşıyor. Yine de seyretmek isterseniz 4 Aralık’ta gösterime giren 9 Kere Leyla filmine Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz. Puan bakımından da şu an diplerde bulunuyor.