Call of Duty Black Ops Cold War Hayal Kırıklığı Yaşatıyor

FPS oyun türleri arasında belki de en çok oyuncuya sahip olanı Call of Duty bildiğiniz üzere birbirinden farklı oyun serisine sahip.

Call of Duty Black Ops Cold War Hayal Kırıklığı Yaşatıyor

FPS oyun türleri arasında belki de en çok oyuncuya sahip olanı Call of Duty bildiğiniz üzere birbirinden farklı oyun serisine sahip. Hem multiplayer hem de hikaye modunu aynı anda sunabiliyor olması onun en beğenilen özelliklerinden biri. Daha önce WWII, Modern Warfare 2, Black Ops gibi oyunları piyasaya sürmüştü. Neredeyse hepsi yüksek satış rakamlarına ulaşmış ve oyuncular tarafından çok sevilmişti. Bir istisna bulunuyor ki o da Call of Duty Black Ops 4. Bu oyun hikayeye sahip değildi ve bu yüzden çok az satış rakamına ulaşmıştı. Şirketin en az satan oyunu olmuştu. Bunun ardından firma hikayesiz oyun çıkarmama kararı almış ve tüm oyunlarını hikayesi beğenilecek şekilde yapmıştı. Bunlardan en yenisi olan Call of Duty Black Ops Cold War şimdi oyuncularda hayal kırıklığı yaşatıyor. 


Hikaye Modu 3 Saat Sürüyor!

Dünyanın en beğenilen FPS oyunlarından olan Call of Duty şimdi de oyuncuların karşısına Black Ops Cold War ile çıkmıştı. Bu oyun gerek sistem gereksinimleri gerekse denediği yeni sistemlerle multiplayer bakımından oldukça beğeni toplamıştı. Zaten ilk izlenim videoları da sosyal medya mecralarında mevcut. Ne var ki oyuncular hikaye modundan tam anlamıyla tatmin olmadılar. Bunun sebebi ise hikayenin tam olarak 3 saat sürüyor olması. Yani oyunun başına oturduğunuzda 3 saat aralıksız oynadığınız zaman oyun bitiyor. Artık size kalan şey ya multiplayer oynamak ya da oyunu oynamamak.


Fiyatı Hikaye Süresine Ters Orantılı

Daha önce birçok FPS oyunu satın almış ve oynamış olabilirsiniz. Genelde bu tarz oyunların fiyatları çok yüksek olmuyor ancak Black Ops Cold War bu zamana kadar yapılmış en pahalı FPS oyunlarından biri. Türkiye satış fiyatı neredeyse 700 liraya kadar ulaştı. Şu anda indirimlerle birlikte 670 TL’ye satın alabilirsiniz. Ne var ki oyunun oynanış süresi satış fiyatı ile ters orantılı. İşte bu yüzden 700 TL verip çok fazla ümitle oyunu oynayan ve 3 saat sonra bitiren oyuncular firmaya birçok şikayette bulunuyorlar. Özellikle Youtube üzerinde çekilen videolar ve başlatılan kampanyalar gelecek senelerde şirketin hikayeye biraz daha önem vermesine neden olacak gibi duruyor.