Far Cry 6 31 Aralık'ta Geliyor

Ubisoft’un sevilen oyun serisi Far Cry tüm dünyada keyifle oynanıyor. Serinin son oyunu Far Cry 5 ile gelmişti.

Far Cry 6 31 Aralık'ta Geliyor

Ubisoft’un sevilen oyun serisi Far Cry tüm dünyada keyifle oynanıyor. Serinin son oyunu Far Cry 5 ile gelmişti. Şimdi ise 6. Oyun bekleniyor. Ubisoft tarafından yapılan açıklamaya göre Far Cry 6 31 Aralık günü yayınlanacak. Birçok farklı platform üzerinden indirilebilecek. Playstation 5, Playstation 4, Xbox Series X, PC versiyonları da yayınlanacak olan oyun yine aynı konu üzerine kurgulanmış. Ülkeyi halkına eziyet eden bir diktatör yönetiyor. Onun ve oğlunun halka yaptığı zulümler işleniyor. Oyun ise oyunculardan ülkeyi bu diktatörden ve oğlundan kurtarmasını istiyor. Türk oyun severlerin oynamaktan en fazla keyif aldığı oyunlardan olan Far Cry serisi bu kez grafik bakımından çok daha iyisini yapmaya hazırlanıyor.

31 Aralık’ta Satın Alınabilecek

2021 yılında çıkması beklenen oyunların başında Far Cry geliyor. İşte bu noktada 31 Aralık 2021 yılında satın alınabileceği belirtilen Far Cry 6, son derece harika grafiklere sahip. Youtube üzerinden oyuna dair bazı videolar ve bilgiler paylaşıldı. Diktatörün oğlunu da kendisi gibi yetiştiriyor olması, oğlunun da halka zulüm eden biri olmasına neden oluyor. Halkın içinden gelen oyun kahramanımız ise çeşitli görevleri tamamlayarak bu yönetimden ülkeyi çıkarmaya çalışıyor. Bir özgürlük mücadelesinde gerilla savaşını konu alıyor. Ayrıca oyunda vahşi doğada çarpışmalar var. Daha önceki oyunlarda olduğu gibi vahşi hayvanlar da bu oyunun bir parçası.

Yan Görevler Zorunlu Olacak!

Daha önceki Far Cry oyunlarında yan görevler zorunlu değildi. Örneğin karakol kurtarma, radyo kulesi fethetme gibi görevler mevcuttu ancak bunları yapmak zorunlu değildi. Hiçbirini yapmadan hikayeyi tamamlayabiliyordunuz ancak bu noktada oyunculardan gelen geri dönüşler işe yaradı. Şimdi ise Far Cry6’da tüm yan görevler zorunlu olacak. Bir görevde ilerlerken o görev yarıda kesilecek ve yakında bulunan radyo kulesinin kurtarılması istenecek. Aynı şey karakollar için de olacak. Ayrıca ekipmanların, silah kılıflarının, çantaların ve benzeri eşyaların da ileri seviyeye taşınması için görevler olacak. Yani Ubisoft bu kez oyunun her özelliğinin tam anlamıyla oynanmasını amaçlamış. Bunda da başarılı olmuş gibi duruyor.