Google Bağlantınız Gizli Değil Hatası Çözümü

Google dünyanın en çok kullanılan arama motorudur. Dünya üzerinde internet kullanıcılarının ?’i Google kullanmaktadır. Tabii böylesine devasa bir arama motoru bazı zamanlarda farklı sorunlar yaşatabilir.

Google Bağlantınız Gizli Değil Hatası Çözümü
Google Bağlantınız Gizli Değil Hatası Çözümü

Google dünyanın en çok kullanılan arama motorudur. Dünya üzerinde internet kullanıcılarının %95’i Google kullanmaktadır. Tabii böylesine devasa bir arama motoru bazı zamanlarda farklı sorunlar yaşatabilir. Örneğin Google tarafından ya da sizden kaynaklı bazı problemler meydana gelebilir. Yaşanan en popüler problemlerden biri de Google bağlantınız gizli değil hatası olmaktadır. Neyse ki bu problemin çözüldüğünü söylemeliyiz. Öncelikli olarak problem girmiş olduğunuz web sitelerinin SSL kullanmamasından kaynaklanıyor olabilir. Dolayısıyla bağlantınızın güvenli olmadığı anlamına gelmektedir. Bunun haricinde internetinizde kopma meydana gelmiş olabilir ve bu yüzden de tekrar aynı sitelere giriş yapmak istediğinizde bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Peki Google bağlantınız gizli değil hatası nasıl çözülebilir?

Google Gizli Bağlantı Hatası

Google üzerinde bir arama yaptığınızda veya doğrudan bir siteye girdiğinizde size bağlantınız gizli değil hatası gönderebilir. Bu sayfaların yüklenme ekranlarında karşınıza gelecektir. Problem en çok SSL kullanmayan sitelerden dolayı meydana gelmektedir. Biliyorsunuz ki Google web sitelerini güvenli ve güvenli değil şeklinde ikiye ayırmaktadır. Güvenli olanları SSL kullananlar, güvenli olmayanları da SSL kullanmayanlar olarak ikiye ayırmaktadır. Dolayısıyla girmiş olduğunuz web sitesi SSL sertifikasına sahip olmayabilir. Bu yüzden de size bağlantınız gizli değil hatası verir. Siz yine de o siteye girmek istiyorsanız hemen alt kısımdan devam et butonuna basmalı ve yine de ilerle seçeneğini tıklamalısınız. Göreceksiniz ki o siteye girecektir ancak güvenli bir bağlantı olmayacaktır.

Bağlantı Kopma Sorunlarında Bağlantınız Gizli Değil Hatası Çözümü

Türkiye internet altyapısı konusunda çok başarılı durumda değildir. Bundan dolayı çoğu zaman evlerinizdeki ya da iş yerlerinizdeki bağlantıların koptuğunu görebilirsiniz. Eğer ki internet bağlantınız gittiyse ve bir süre sonra geri geldiyse ve siz o sırada bağlı olduğunuz web sitelerini kapatmadıysanız, tekrar onlara girmek istediğinizde bağlantınız gizli değil hatası alacaksınız. Bunun çok basit bir çözümü bulunuyor. Öncelikli olarak tüm sekmeleri kapatacaksınız. Ardından CTRL+ALT+DELETE kombinasyonuna basarak görev yöneticisini açacaksınız. Google’a dair tüm çalışan işlevleri kapatacak ve tekrardan bağlanmak istediğiniz siteye gideceksiniz. Göreceksiniz ki Google bağlantınız gizli değil hatası giderilmiş olacaktır. Tabii bu çözüm eğer sorun internet kopmalarından dolayı meydana geldiyse işe yarayacaktır.