GTA 5 Offline Mod Hatası Çözümü

Dünyanın en çok oynanan açık uçlu aksiyon – macera oyunu GTA 5, pek çok sorun ile oyuncuları karşı karşıya bırakabiliyor. Bildiğiniz üzere Rockstar North tarafından geliştirilen bu oyun serisi yıllar önce oyuncuya tanıtılmıştı.

GTA 5 Offline Mod Hatası Çözümü

Dünyanın en çok oynanan açık uçlu aksiyon – macera oyunu GTA 5, pek çok sorun ile oyuncuları karşı karşıya bırakabiliyor. Bildiğiniz üzere Rockstar North tarafından geliştirilen bu oyun serisi yıllar önce oyuncuya tanıtılmıştı. Ardından serinin devam ettirilmesi kararı alınmış ve oyun üzerinde pek çok geliştirme yapılmıştı. Özellikle online mod ile birlikte oyun daha farklı bir hal almıştı. Şimdi ise oyuncuların özellikle GTA 5 oyununda yaşadığı bazı sorunlar mevcut. Bunların en popüleri ise GTA 5 offline mod hatası. Oyunu açmaya çalıştığınızda GTA 5 offline mod not available hatası meydana gelebiliyor. Neyse ki bu sorun çözüldü. Çözümü haberimizin devamında.

GTA 5 Offline Mod Not Avaliable Hatası Çözümü

Milyonlarca oyuncuya sahip olan GTA 5 offline mod not avaliable hatası meydana getirebiliyor. Öncelikli olarak bu sorunun neden kaynaklandığını bulmak gerekiyor. Örneğin daha önce korsan olarak bu oyunu yüklemeye çalışmış olabilirsiniz. Daha sonra oyunu orijinal olarak satın alsanız bile korsan sürümden kalan dosyaları görüyor olabilir. Bu yüzden de size bu hatayı veriyor olabilir. Dolayısıyla korsan oyundan kalan tüm dosyaları bilgisayarınızdan temizlemeniz gerekmektedir. Bizim tavsiyemiz önce orijinal oyunu kaldırın ve ardından GTA 5 ile ilgili ne kadar dosya varsa hepsini silin. Daha sonra oyunu tekrar yükleyin ve sorunun çözüldüğünü göreceksiniz.

GTA 5 Offline Mod Sorunları

Offline modda oynamak istediğiniz GTA 5 sorun yaşattığı zaman aklınıza doğrudan internet gelmeli çünkü bu oyun online modda oynanmaktadır. Dolayısıyla siz onu internet bağlantınız varken offline modda oynayamazsınız. Bunun için yapmanız gereken şey bilgisayarınıza bağlı olan Ethernet kablosunu söküp takmak. Eğer Ethernet kablosu takılı değilse internet bağlantısını kesmek. Yeniden internete bağlandığınızda problemin giderildiğini göreceksiniz. Ayrıca bu da çözüm olmadıysa o zaman öncesinde GTA 5 klasörünüzde bulunan installer uygulamasını kurmalısınız. Bunu kurduktan sonra oyunu tekrardan başlatmalısınız. Hata almadığınızı göreceksiniz. Genel olarak offline mod not avaliable sorunu bunlardan kaynaklanıyor. Eğer hata almaya devam ediyorsanız o zaman oyunun orijinal olup olmadığından emin olmalısınız.