Huawei Matebook X Pro Sipariş Rekoru Kırıyor

Telefon modelleriyle teknoloji alanında adeta sıçramaya imza atan Huawei, bu kez de notebook kategorisinde adından sıkça söz ettirmeye başladı.

Huawei Matebook X Pro Sipariş Rekoru Kırıyor

Yeni Huawei Matebook şimdiden sipariş rekoru kırıyor. Tüm dünyada ultra hafif olması, son derece başarılı özellikler sunması ve dizüstü bilgisayar kategorisine yeni bir bakış açısı getirmesiyle fark yaratıyor. Ülkemizde şu anda Huawei Matebook X PRO’nun satış fiyatı henüz belli değil ancak baktığımızda yabancı siteler üzerindeki kurları TL’ye çevirdiğimizde 30 bin TL gibi bir rakam karşımıza çıkıyor. 256 GB SSD desteği ile sunulan bilgisayar hem telefonu hem de bilgisayarı bir arada getiriyor. Ultra inde 3K ekrana sahip olması bu noktada çok fazla abartıldığına işaret. Rakiplerini ciddi manada geride bırakmış durumda.

İnce Ekranı Huawei Abarttı!

İnce ekran konusunda birbirleriyle adeta yarışa giren notebook markaları, bu noktada hem harika bir deneyim sunmak hem de daha ince boyutlara kadar modellerini indirmek istiyorlar. İşte bu noktada Huawei Matebook X PRO modeli ile geldi. Ultra ince bir ekrana sahip. Tam 3K çözünürlük sunuyor. Bilgisayarın ağırlığı ise tam 1 kg. Bununla birlikte cihazda anlık işlem yapabilmeyi sağlayan özel sensörler de var. Bunun haricinde dokunmatik ekran sunuyor. Anında ekran paylaşımı yapma özelliği de mevcut. Telefon ve tablet üzerinden de doğrudan ekran aktarımı söz konusu. Uzun şarj ömrü sunan bataryasıyla alanında fark yaratıyor.

X Pro Modeli Rekora Koşuyor!

Özellikle ekran konusunda atılan yeni adımlar ve bilgisayarın tam 1 kg ağırlıkta olmasından dolayı Huawei X Pro modeli şimdiden sipariş rekoru kırıyor. Daha önce bu alanda en fazla satılan bilgisayar olması beklenen model dizüstü olarak değil dizüssü olarak satılıyor. Yani Huawei bu bilgisayarını o şekilde lanse ediyor. Yeni bir bakış açısı getirdiğini bu şekilde anlatıyor. Bilgisayarın işlemcisi ve diğer donanımsal bileşenleri arasında ekran kartı olarak NVDIA ekran kartının GeForce MX250 modeli kullanılıyor. Ayrıca Intel’in 8. Nesil işlemcisi kullanılıyor. Bilgisayarda parmak izi sensörü, büyük kapasiteli pil gibi ekstra özellikler de bulunuyor. 30 dakika şarj ile tam 6 saat kullanım olanağı tanıyor.