Jurassic World Yeniden İzleyicisiyle Buluşuyor

En sevilen film serilerinden biri olan ve 70’li yıllardan beri çekimleri devam eden Jurassic World serisi tekrardan izleyici ile buluşuyor.

Jurassic World Yeniden İzleyicisiyle Buluşuyor
jurassic world 2022

En sevilen film serilerinden biri olan ve 70’li yıllardan beri çekimleri devam eden Jurassic World serisi tekrardan izleyici ile buluşuyor. Jurassic Park 1, 2, 3, 4 ve 5 şeklinde ilerleyen serinin son filmi Jurassic World olmuştu. 2015 yılında aksiyon – macera türündeki film vizyona girmiş ve gişe rekorlarına imza atmıştı. Chris Pratt, Bryce Dallas Howard gibi yıldız isimleri kadrosunda barındıran yapım IMDB’den 7 puan almıştı. Şimdi ise tekrardan izleyici ile buluşuyor. Bu kez Jurassic World: Dominion filmi gösterime girecek. Filmin 2022 yılında vizyonda olması bekleniyor. Macera – fantastik türündeki bu film için yine başrol oyuncusu Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard ekran karşısında olacak.

Fragmanlar Peş Peşe Yayınlandı

Jurassic World: Dominion filminin fragmanları Youtube üzerinden peş peşe yayınlandı. Daha şimdiden fragmanının bile 8 milyon izlenmeye ulaşması filme olan ilgiyi kanıtlar nitelikte. Jurassic seyircileri filmin çekimlerinin bir an önce bitmesini ve 2021 yılına yetiştirilmesini bekliyor. Yönetmenlik koltuğunda Colin Trevorrow’un bulunduğu yapımı Emily Carmichael ve Colin Trevorrow birlikte kaleme kaldılar. Filmin müziklerini ise Michael Giacchino yapıyor. Aslında bu film Jurassic World üçlemesinin bir parçası olarak düşünülüyordu ve 2014 yılında çekimlerine başlanmak isteniyordu ancak beklenen olmadı ve çekimler 2020 yılında Kanada’da başladı. Çekimlerin 2021’in sonuna doğru biteceği ve filmin 2022 tarihinde vizyona gireceği bekleniyor.

Vizyon Tarihi 10 Haziran 2022 Olarak Düşünülüyor!

2014 yılında çekimlerine başlanması beklenen Jurassic World: Dominion filmi 2020 yılında çekimlerine başlanmasından dolayı 2022 yılı olarak vizyon tarihi aldı. Net tarihin ise 10 Haziran 2022 olacağı düşünülüyor. Tabii daha önce de yaşandığı gibi bazı aksaklıklar ya da erken tarihe alma gibi durumlar olabilir. Mekan olarak Malta’nın da kullanıldığı filmde olaylar bu kez seriden bağımsız olarak gelişiyor. Çekimlerin yavaş ilerlemesinin nedeni olarak da dünyayı epey meşgul eden Covid-19 virüsü gösteriliyor. Eğer pandemi koşulları daha iyiye giderse vizyon tarihi biraz daha erkene alınabilir. Yapımcılığını Frank Marshall ve Patrick Crowley’in üstlendiği film Temmuz ayına doğru Türkiye’de vizyonda olacak gibi duruyor.