Kabine Toplantısı Başladı ve Yeni Kararlar Bekleniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Kabine Toplantısı başladı. Bildiğiniz üzere her kabine toplantısından sonra yeni kararlar çıkmış ve bazı düzenlemeler getirilmişti. Bu toplantıda 3 ana başlık mevcut. Bunların başında kira desteği ve okulların yüz yüze eğitime geçiş tarihi geliyor.

Kabine Toplantısı Başladı ve Yeni Kararlar Bekleniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Kabine Toplantısı başladı. Bildiğiniz üzere her kabine toplantısından sonra yeni kararlar çıkmış ve bazı düzenlemeler getirilmişti. Özellikle şimdi vatandaşın gözü kulağı alınacak yeni kararlarda. Bu toplantıda 3 ana başlık mevcut. Bunların başında kira desteği ve okulların yüz yüze eğitime geçiş tarihi geliyor. Ayrıca yıl başında sokağa çıkma yasağı olacak mı sorusu da toplantının ardından Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak. Toplantıda ele alınacak bu 3 başlık ilerleyen saatlerde netlik kazanacak. Ayrıca yılbaşında sokağa çıkma yasağı kararının alınması muhtemel ancak kaç günlük bir yasağın geleceği ise tartışma konusu. Bildiğiniz üzere daha önce haberimizde 4 günlük bir yasağın olacağından bahsetmiştik ancak net karar bugün açıklanacak.

Kira Desteği Gelecek mi?

İnsanların Kabine Toplantısından çıkacak kararlar arasında dikkatini en fazla çeken konu kira desteği. Bilindiği üzere pandemi nedeniyle ekonomik zorluk yaşayan vatandaş özellikle kira desteği almak istiyordu. Hem iş yeri hem de ev kiraları için destek bekleyen vatandaş bu noktada alınacak yeni kararların yayınlanmasını bekliyor. Muhtemelen kira desteği bu toplantıda netlik kazanacak ve hükümetten bu konuda destek gelecek. Ayrıca kira desteği haricinde işletme sahiplerinin de destek kararının çıkmasını beklemesi de diğer bir konu. Yeni kararlar az sonra haberimizin detayında yer alacak.

Okullar Yüz Yüze Eğitime mi Geçiyor?

Okulların yüz yüze eğitime geçip geçmemesi hala tartışma konusu. Veliler çocuklarını okula göndermeyeceklerini söylerken bugün başlayan kabine toplantısında bununla ilgili karar çıkacak. Çok büyük olasılıkla okullar yüz yüze eğitime daha geçemeyecek. Uzaktan eğitime bir süre daha devam edilecek ve tablet yardımı yapılacak. Durumu olmayan aileler için bu destek de oldukça önemli. Diğer yandan yıl başında sokağa çıkma yasağı da büyük olasılıkla gelecek çünkü alınan yeni kararlar doğrultusunda sokağa çıkma yasağıyla birlikte özellikle eğlence mekanları kapatılmıştı. İnsanlar bu yasağa rağmen durmamış ve kendilerini kaçak partilere atmışlardı. Şimdi ise virüsün yayılma hızını düşürebilmek adına en azından 4 günlük bir yasak gelmesi bekleniyor.