Korku Oyunlarının Babası Resident Evil Geliyor

Dünyada korku – aksiyon ve macera oyunu dendiği zaman akla ilk olarak Resident Evil serisi geliyor. Son derece başarılı bir hikayeye ve kurguya sahip olan Resident Evil, bildiğini üzere hem ülkemizde hem de birçok ülkede ciddi ilgi ile oynanıyor. Şimdi ise Resident Evil: Village ile sevenlerinin karşısına çıkıyor.

Korku Oyunlarının Babası Resident Evil Geliyor

Dünyada korku – aksiyon ve macera oyunu dendiği zaman akla ilk olarak Resident Evil serisi geliyor. Son derece başarılı bir hikayeye ve kurguya sahip olan Resident Evil, bildiğini üzere hem ülkemizde hem de birçok ülkede ciddi ilgi ile oynanıyor. Şimdi ise Resident Evil: Village ile sevenlerinin karşısına çıkıyor. 2021’de piyasaya sürülmesi beklenen oyun özellikle hikayesiyle dikkat çekiyor. Türkiye’de piyasaya çıkma tarihine az kalmasından dolayı heyecan büyük. Playstation 5 için de uyumlu olacak olan oyunun aynı zamanda PC versiyonu da doğrudan çıkacak. Hikaye bakımından serinin diğer oyunlarına benzese de yeni nesil teknolojiler ile çok daha büyük oyun keyfi sunacağa benziyor.

Seriye Bir Yenisi Daha Ekleniyor!

Korkunun temel öğe olarak bulunduğu Resident Evil oyun serisi bu kez çok daha başka bir şekilde geliyor. Hikaye olarak hiçbir oyununa benzemeyen Resiednt Evil: Village, oynanış olarak diğer oyunlarını andıracak. Bu oyunda zombilerden çok hayaletler bulunacak. Ayrıca hikayede kahramanımızın çıkmaz durumdan kurtulmasına yardımcı olacaksınız. Oyun süresi olarak şu anda bir bilgi yok ancak en azından 300 saatin üzerinde olması bekleniyor. Özellikle Playstation5 için yeni özellikler de sunması oyun severleri heyecanlandırıyor. PC versiyonu için de sistem gereksinimleri çok üst düzey olmayacak. Buradaki amaç herkesin oyunu oynayabilmesini sağlamak. Ayrıca oyunda dikkat çeken bazı özel noktalar da mevcut.

Oyun Severler Geri Sayımı Başlattı

Capcom tarafından geliştirilen oyun Playstation 5, Xbox X, Xbox S, Windows platformları için çıkacak. Ayrıca oyuna dair trailler de Youtube hesabı üzerinden yayınlandı. Karakterimizin hem hayal dünyasında yaşadıkları hem de gerçekte başına gelenler üzerinden bağlantı kurulmaya çalışılıyor. Bunun haricinde oyun içerisinde dostluklar ediniyorsunuz. Dostlarınızla birlikte gizemi çözmeye çalışıyorsunuz. Karanlığına hapsedilmiş karakterimizi hem iç dünyasından hem de içinde bulunduğu gizemlerle dolu bu dünyadan çıkarmaya çalışıyorsunuz. Yapımda müziklere ve efektlere de ciddi önem verildiği görülüyor. Özellikle gerilim anlarında ortaya çıkan baslı sesleri 7.1 ses sistemine sahip kulaklıklar ile dinlediğinizde korkmamanız elde değil. Resident Evil: Village hakkında bilgiler gelmeye devam ettikçe sizinle buradan paylaşacağız.