Korona Virüs Mutasyonu Herkesi Şok Etti

Şimdi ise İngiltere’de korona virüs mutasyona uğradı ve gelen haberler tüm dünyayı korkuttu. İngiltere’ye uçuşların durdurulduğundan bahseden Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Cuma gününden itibaren İngiltere’ye ve İngiltere’den gelen uçuşlar durduruldu dedi.

Korona Virüs Mutasyonu Herkesi Şok Etti

İngiltere’den gelen peş peşe haberler tüm dünyayı şok etti. Korona virüsün mutasyona uğramasıyla birlikte ülkede birçok şey tekrardan kısıtlamalara tabii tutuldu. Bilindiği üzere İngiltere’de kısıtlamaların olmayışı dünya gündeminde uzun süre durmuştu. Hatta eğlencelerin bile kısıtlanmaması korona virüs kapsamında yayılma hızını %70’lere kadar çıkarmıştı. Şimdi ise İngiltere’de korona virüs mutasyona uğradı ve gelen haberler tüm dünyayı korkuttu. İngiltere’ye uçuşların durdurulduğundan bahseden Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Cuma gününden itibaren İngiltere’ye ve İngiltere’den gelen uçuşlar durduruldu dedi. Bununla birlikte ülkede noel kutlamalarına hazırlıkların devam etmesi de yine şaşırtıcı durumlardan biri.

Noel Kutlamaları Yapılacak!

İngiltere Başbakanı’nın yaptığı noel kutlaması iptal edilemez açıklamaları korona virüs etkisi altında olan ülkelerden sert tepkiler toplamıştı. Özellikle Avrupa ülkelerinin neredeyse tamamı tepki göstermişti ancak Başbakan noel kutlamalarının yapılacağını duyurmuştu. Cuma günü ise korona virüsün mutasyona uğradığı haberi alınır alınmaz İngiltere’de pek çok yasak yürürlüğe konuldu. Özellikle restoranların, kafelerin, eğlence mekanlarının geçici süreyle kapatılması Başbakan’ın sözlerinde çeliştiğini ortaya koydu. Noel kutlamasına hazırlık yapan İngiltere insanları korona virüsün yeni formundan korktuklarını ve bu yüzden eğlencelere katılmayacaklarını verdikleri röportajlarda söylüyorlar. Bununla beraber yeni mutasyona uğrayan korona virüs Avrupa kıtasında bazı ülkelerde de görüldü. 3 gündür Avrupa alarm durumunda ve mutasyona uğrayan korona yeni bir kıtada da görüldü.

Bir Diğer Kıtaya Sıçradı

Korona virüsün yayılma hızı ülkelere göre değişiyor ancak ilk olarak mutasyon haberi İngiltere’den gelmişti. Orada yayılma oranı %70’in üzerinde ve insanlar hükümet tarafından alınmayan önlemlerden dolayı virüse pek inanmıyorlardı. Hatta ekonomik nedenlerden dolayı ortaya atılmış bir salgın olduğunu düşünüyorlardı ancak dün yapılan mutasyon uyarısı herkesi korkuttu. Cuma günü İngiltere’den pek çok ülkeye uçuş vardı ve bu noktada ülkemize de çok sayıda insan geldi. İşte o günden sonra Avrupa’da bazı ülkelerde görülen mutasyona uğramış formu şimdi de Amerika’da görüldü. Virüsün yeni kıtaya da yayılması evrimleşmiş halinin çok daha korkutucu hızda yayıldığını gösteriyor. Uzmanlardan evlerde kalınmasına dair uyarılar gelse de şu an için vatandaş bu uyarıları pek dinlemiyor.