Yılbaşında 4 Günlük Yasak Bizi Bekliyor

Yeni tip korona virüsün etkileri günden güne artmaya devam ediyor. Aşılar hızla deneniyor olsa bile yayılma hızı artıyor. Vaka sayılarında artışla birlikte vefat sayısı da ciddi boyutlara ulaştı.

Yılbaşında 4 Günlük Yasak Bizi Bekliyor

Yeni tip korona virüsün etkileri günden güne artmaya devam ediyor. Aşılar hızla deneniyor olsa bile yayılma hızı artıyor. Vaka sayılarında artışla birlikte vefat sayısı da ciddi boyutlara ulaştı. Özellikle Türkiye’de tablonun bu hayli kötüye gidiyor olması beraberinde bazı tedbirleri de getirdi. Bu tedbirler kapsamında hafta içi belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı uygulanırken, hafta sonu komple yasak getirilmişti. Şimdi ise yılbaşına dair bazı soru işaretleri oluşmaya başladı. Yılbaşında 4 günlük sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Sosyal medyada çıkan bu dedikodu adeta bir bilgi çöplüğü de yarattı. Konu hakkında uzmanlardan bazı öngörüler var ancak net bir karar alınmış değil.

4 Günlük Kısıtlama Olabilir!

Bilim Kurulu tarafından alınan kararlar neticesinde Ramazan Bayramı’nda 4 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Şimdi ise insanların aklına yıl başında sokağa çıkma yasağı gelecek mi sorusu oluştu. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre 4 günlük sokağa çıkma yasağı gelmesi ihtimal. Hem de kuvvetli bir ihtimal çünkü yıl başlarında insanlar eğleniyor, birbirlerine gidip geliyor, mekanlara giderek sabaha kadar temas halinde olabiliyorlar. Bu nedenle özellikle eğlence mekanlarından virüsün yayılma hızı artacaktır. O yüzden 4 günlük sokağa çıkma yasağı getirilmesi büyük ihtimal. Yine de şu an böyle bir karar alınmış değil ancak kısa süre sonra kararın çıkması bekleniyor.

Kısıtlama Hangi Günleri Kapsayacak?

Yıl başında sokağa çıkma yasağı 4 gün olacak. Peki bu 4 gün hangi günleri kapsayacak? Kısıtlama hangi tarihte başlayacak? Merak edilen bir diğer konu da bu. Öncelikle yasak 31 Aralık 2020’de başlayacak. Ardından 1 Ocak, 2 Ocak ve 3 Ocak 2021’i kapsayacak. Bu neticede sokağa çıkmak kesinlikle yasak olacak. Ayrıca güvenlik güçleri tarafından alınan önlemler de artırılacak. Daha önce tanık olduğumuz kaçak partiler, gizli toplantılar gibi olayların olmaması için emniyet güçleri büyük bir özveri ile çalışacak. Bilim Kurulu’nun yıl başı öncesinde bir kez daha toplanması ve buna dair bazı açıklamalar yapması bekleniyor. Kısa süre içerisinde haberimizin detaylarında konuya dair bilgilere ulaşabilirsiniz.